Rolety - montaż inwazyjny czy bezinwazyjny 0

Dzisiaj zajmiemy się próbą odpowiedzi na pytanie, który rodzaj montażu rolet będzie dla kupującego bardziej praktyczny. Zarówno montaż inwazyjny, jak i bezinwazyjny ma swoje wady i zalety.

W przypadku montażu bezinwazyjnego najczęściej mamy do dyspozycji roletę zawieszaną na skrzydle okiennym na regulowanych haczykach lub w przypadku rolety w kasecie - przyklejaną do skrzydła okiennego. Ten sposób montażu jest stosunkowo łatwy (nawet dla laika) i rolety z pewnością sprawdzą się z powierzonej im funkcji. Musimy jednak pamiętać o tym, że jeżeli ościeże jest po kątem prostym do okna, to zmniejszy się nam kąt otwarcia okna (mechanizm w pewnym momencie będzie dotykał ościeża i skrzydło okienne nie będzie się nam otwierało w pełni). Dodatkowo należy pamiętać o tym, żeby nie otwierać skrzydła okiennego zbyt "dynamicznie", ponieważ możemy uszkodzić plastiki mocujące i przy okazji ścianę.

roleta okienna

W przypadku montażu inwazyjnego powyższe problemy nas ominą, natomiast montaż, będzie wymagał od nas trochę więcej wysiłku i być może bałaganu (wszystko zależy od podejścia do "sprawy" montażysty). Roleta może być opuszczona całkiem przy uchylonym oknie. Największą wadą montażu inwazyjnego, jest brak możliwości opuszczania rolety jeżeli okna mamy otwarte na oścież.

roleta okienna

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl