Czemu służy podgumowanie rolet? 0
Czemu służy podgumowanie rolet?

Rolety wewnętrzne pełnią kilka funkcji. Przede wszystkim chronią pomieszczenia przed nagrzewaniem się oraz je zaciemniają. Oprócz tego gwarantują domownikom prywatność i intymność. W zależności od przeznaczenia na rynku znaleźć można wiele rodzajów rolet. Różnią się one m.in. sposobem montażu, rodzajem sterowania oraz materiałem, z jakiego zostały wykonane. Jednym z mniej znanych typów rolet są tzw. rolety podgumowane. O tym, co je wyróżnia oraz jaki jest cel podgumowania, piszemy w dalszej części artykułu.

Czym charakteryzują się rolety podgumowane?

Rolety podgumowane wykonuje się ze specjalnej, kilkuwarstwowej tkaniny, która zatrzymuje promienie słoneczne. Materiał dokładnie osłania okno, przez co do wnętrza nie przedostaje się naturalne światło w ciągu dnia lub światło ulicznych lamp w nocy. Rolety z tkaniny podgumowanej funkcjonują na podobnej zasadzie, co rolety zaciemniające. Jak sama nazwa wskazuje, służą głównie zaciemnieniu pomieszczeń. Podgumowanie sprawia, że rolety nie przepuszczają światła, a dodatkowo też chronią wnętrze przed nagrzewaniem się, zwłaszcza w czasie upałów. W sezonie jesienno-zimowym z kolei tkanina podgumowana zatrzymuje ciepło, co zapobiega szybkiemu wychładzaniu się wnętrz. W ten sposób dzięki roletom podgumowanym można utrzymywać w pokojach stałą temperaturę.

Gdzie sprawdzą się rolety podgumowane?

Montaż rolet z tkanin podgumowanych sprawdza się w różnych pomieszczeniach. Zwykle decydują się na nie ci, którym zależy na skutecznym zaciemnieniu wnętrza np. na czas snu. Zbyt małe zaciemnienie pokoju przyczynia się do problemów z zasypianiem, a drażniące światło lamp ulicznych niekiedy powoduje bezsenność. Aby poprawić jakość swojego snu, wiele osób wybiera ten typ rolet do sypialni oraz pokojów dziecięcych. Są też tacy, którzy decydują się na ich zakup do salonów lub biur. Rolety podgumowane montuje się na kilka sposobów. Dostępne są w wersji mini lub w kasecie. Dzięki czemu można je swobodnie dopasować do różnych wymiarów okien. Niektóre modele rolet z tkanin podgumowanych da się też zamontować na oknach dachowych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl