Gdzie i kiedy warto stosować rolety mini? 0
Gdzie i kiedy warto stosować rolety mini?

Funkcją rolet i żaluzji jest ograniczenie dostępu do intensywnego światła, a także ochrona prywatności przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Oprócz tego osłony okienne odgrywają też kluczową rolę dekoracyjną. Dzięki nim można np. całkowicie odmienić wnętrze, zmieniając jego charakter bez konieczności przeprowadzania generalnego remontu. Na rynku znaleźć można różne rodzaje osłon okiennych od tradycyjnych rolet, przez rolety noc-dzień i plisy aż po rolety rzymskie. Dużą popularnością cieszą się też rolety mini, które uznaje się za praktyczną alternatywę dla tradycyjnych rolet. Czym wyróżniają się rolety mini oraz gdzie się je wykorzystuje? Na te i inne pytana dotyczące rolet mini odpowiadamy poniżej.

Rolety mini – co je wyróżnia oraz kiedy się je stosuje?

Rolety mini charakteryzuje przede wszystkim nieinwazyjny montaż, który nie wymaga wiercenia oraz używania specjalistycznych narzędzi. Bez problemów poradzi sobie z nim również osoba, która nigdy wcześniej nie zajmowała się montażem osłon okiennych. Aby zamontować rolety mini, wystarczy przymocować specjalne haczyki lub opaski do ramy okiennej. W ten sposób zyskuje się stabilne zamocowanie, które w każdej chwili równie łatwo można zdemontować. Z tego powodu rolety mini wybierają osoby, które nie mają możliwości zamontowania np. rolet w kasetce bądź też nie chcą ingerować w strukturę ściany.

Zaletą rolet mini jest również to, że nie zajmują wiele miejsca. Z tego powodu wykorzystuje się je najczęściej w niewielkich pokojach, w których domownikom zależy na zachowaniu jak największej ilości wolnej przestrzeni. Ponadto po rolety mini sięgają także ci, którzy chcą zamontować osłonę okienną na małych oknach. Dzięki temu, że rolety mini są doskonale dopasowane do wymiarów okien, nie przytłaczają wnętrz oraz nie ograniczają dostępu do przestrzeni wokół nich. Jednocześnie jednak szczelnie przylegając do szyby, skutecznie ograniczają przepływ promieni słonecznych. Co więcej, montaż rolet mini nie ma wpływu na możliwość otwierania i zamykania okien. Bez zwijania rolety w każdej sytuacji ma się więc swobodny dostęp do klamki.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl