Jak dobierać rolety do okien dachowych? 0
Jak dobierać rolety do okien dachowych?

 Możliwość ograniczenia stopnia nasłonecznienia pomieszczeń pozwala na dopasowanie ilości światła wpadającego do wnętrza do potrzeb użytkownika. Jednym z najlepszych rozwiązań, jeśli chodzi o przesłony okienne, jest wykorzystywanie rolet. Mogą one być montowane nie tylko na typowych oknach i drzwiach tarasowych, ale również na oknach połaciowych instalowanych na poddaszach. Rolety dachowe znacznie podnoszą komfort korzystania z budynku i okazują się niezastąpione zarówno nocą, jak i podczas upalnego dnia.

Dlaczego warto stosować rolety do okien dachowych?

Okna dachowe to rozwiązanie, które jest bardzo popularne, ponieważ umożliwia dobre doświetlenie pomieszczeń znajdujących się na poddaszu, podnosząc ich użyteczność i sprawiając, że przebywając w nich, czujemy się lepiej i możemy wykonywać codzienne czynności bez korzystania z męczącego oczy sztucznego oświetlenia. Niestety okna połaciowe mają też swoje wady. Umieszczone od strony południowej, wschodu lub zachodu mogą znacznie podnosić temperaturę we wnętrzach, gdyż promienie słoneczne wpadają przez nie pod szerszym kątem. Podczas ciepłego lata mogą one powodować wzrost temperatury nawet o kilkanaście stopni, sprawiając, że konieczne staje się albo intensywne wietrzenie, albo korzystanie z klimatyzacji. Tańszym i bardziej efektywnym rozwiązaniem jest montaż rolet do okien dachowych.

Czym powinny się wyróżniać rolety do okien dachowych?

Okna połaciowe są zamontowane pod kątem odpowiadającym nachyleniu dachu, najczęściej jest to od 30 do 60 stopni. By roleta mogła przylegać do okna konieczne więc będzie zastosowanie odpowiednich prowadnic montowanych do skrzydła lub ściany – w zależności od wybranego wariantu. Przy takim rozwiązaniu nie sprawdzi się też tradycyjny mechanizm opuszczania za pomocą łańcuszka, ponieważ wisiałby on pionowo, utrudniając swobodne użytkowanie pomieszczenia. Rolety dachowe muszą więc być rozciągane ręcznie, podobnie jak plisy, albo obsługiwane tasiemką lub specjalną linką. W wielu modelach możliwe jest także sterowanie elektryczne.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl