Na czym polega różnica między plisami a zwykłymi roletami? 1
plisy w oknie

Nadmierna ekspozycja słoneczna bywa uciążliwa. Aby ograniczyć ilość wpadających przez okno promieni słonecznych, a tym samym zapobiec nagrzewaniu się pomieszczeń, wykorzystuje się różnego rodzaju osłony okienne. Różnorodność modeli dostępnych na rynku sprawia, że wybór tych właściwych nie jest najłatwiejszy. Od lat największą popularnością cieszą się jednak rolety materiałowe oraz plisy. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, ale by podjąć ostateczną decyzję o ich wyborze, na początku warto poznać różnice między nimi.

Czym różnią się plisy od zwykłych rolet?

Różnice między plisami a zwykłymi roletami, widoczne są już na pierwszy rzut oka. Dotyczą estetyki, ale i sposobu montażu oraz użytkowania osłony. Rolety wyposażone są w specjalne kasety. Montuje się je w górnej części okna, a ich obsługa polega na zwijaniu i rozwijaniu materiału od góry. Plisy z kolei mocuje się na dwa sposoby – metodą inwazyjną oraz bezinwazyjną. Pierwsza polega na montażu osłon do ramy okiennej. Druga natomiast dotyczy instalacji na specjalnych zaczepach. W obu przypadkach osłony steruje się za pomocą specjalnego ruchomego uchwytu.

Sposób montażu plis wpływa na to, że można je dowolnie przesuwać na całej powierzchni okna. Dzięki temu w zależności od potrzeb da się zasłonić np. wyłącznie górną lub dolną część szyby. W porównaniu do zwykłych rolet niestety nie ma możliwości odsłonięcia okna w całości, gdyż nawet po zwinięciu, plisa osłania część szyby. Inna różnica dotyczy tego, że plisy przylegają do okien, z kolei rolety po rozwinięciu od nich odstają, co może być problematyczne np. przy ich uchylaniu. Ze względu na te różnice plisy częściej montuje się na oknach często otwieranych oraz tych o nietypowych kształtach. Rolety z kolei lepiej sprawdzają się w przypadku większych przeszkleń.

Komentarze do wpisu (1)

11 października 2022

These tumors are known to be highly infiltrated with myeloid cells, which may serve as an additional immunosuppressive mechanism preventing efficacy with ICI therapy 37, 38 lasix not urinating monoket risperidone 1mg tablets patient information leaflet Davis left the game in the third inning

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl