Czy żaluzje drewniane są praktyczne w użytkowaniu? 1
Czy żaluzje drewniane są praktyczne w użytkowaniu?

Czy żaluzje drewniane są praktyczne w użytkowaniu?

 

 

Niegdyś prym wśród osłon okiennych wiodły żaluzje aluminiowe. Dziś jednak częściej ich miejsce zajmują rolety. Jeśli jednak domownicy decydują się na żaluzje, ich wybór pada zwykle na żaluzje drewniane, które wyróżnia wyjątkowa estetyka. Drewno jest materiałem szlachetnym i ponadczasowym, przez co dodaje wnętrzom przytulności i elegancji. Wiele osób zastanawia się jednak, czy żaluzje drewniane są praktyczne. Niektórzy mają co do tego niemałe wątpliwości, dlatego w dzisiejszym wpisie postanowiliśmy je rozwiać i udowodnić, że ich montaż to rzeczywiście dobry pomysł.

Żaluzje drewniane – jak sprawdzają się w praktyce?

Choć wydawać by się mogło, że żaluzje drewniane to przede wszystkim estetyczna osłona okienna, w praktyce jest ona również bardzo funkcjonalna. Tego rodzaju żaluzje nie tylko świetnie zabezpieczają wnętrza przed intensywnymi promieniami słonecznymi, ale także gwarantują prywatność. Ich prosta obsługa sprawia, że domownicy sami mogą decydować o tym, ile naturalnego światła chcą wpuścić do pomieszczenia. Drewno jest też dobrym izolatorem. Żaluzje drewniane mogą stanowić dodatkową ochronę przed stratami ciepła zimą, a latem przed zbytnim nagrzewaniem wnętrz.

Problematyczne wbrew pozorom nie jest też ich czyszczenie. Mimo tego, że prawdą jest, iż kurz osiadający na lamelach pozostaje widoczny, z łatwością można się go pozbyć. Wystarczy do tego ściereczka z mikrofibry lub specjalna szczotka. Regularne odkurzanie lameli wystarczy, by żaluzje zachowały estetyczny wygląd. Nie trzeba ich konserwować, gdyż sami producenci stosują impregnaty zabezpieczające drewno przed blaknięciem i odkształceniami. Takie lamele nie są tym samym podatne na działanie wysokiej temperatury ani wilgoci. Z tego powodu sprawdzają się wszędzie, również w łazience i kuchni.

 

 

Komentarze do wpisu (1)

24 listopada 2023

That question prompted me to add this section of TTC Tips Fact or Fiction propecia vs generic finasteride

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl