Rolety w kasecie czy wolnowiszące - które z nich wybrać? 1
Rolety w kasecie czy wolnostojące - które z nich wybrać?

Klimat przestrzeni, w której żyjemy, zależy od wielu - niekiedy drobnych - elementów. Ważnym czynnikiem są m.in. rolety, które oprócz doskonałego designu muszą spełniać wiele funkcji. Jeśli zastanawiasz się, jaki model wybrać, nasz artykuł jest dla Ciebie. Czym różnią się rolety wolnowiszące, od modeli w tzw. kasecie? Jakie są zalety obu rozwiązań? I na którą opcję warto się zdecydować?

Rolety wolnowiszące i w kasecie - czym się różnią? 

Powstaje pytanie: jakie różnice można dostrzec między tymi rozwiązaniami? Przede wszystkim chodzi o budowę rolet, a co za tym idzie ich działanie i sposób wykorzystania. Roleta wolnowisząca jest prostym, ale niezwykle wygodnym rozwiązaniem. Nie występuje w niej żaden system prowadnic, a poszczególne części są obciążone na końcu dolnych krawędzi. Ze względu na swoją specyfikę, produkt ten nie przylega szczelnie do okna, w związku z czym nie zapewnia pełnego zaciemnienia. Z kolei opcja druga, czyli roleta w kasecie bazuje na nieco odmiennym mechanizmie. Wyposażona jest w dodatkowe, zazwyczaj plastikowe, elementy, które zapewniają lepsze przyleganie do powierzchni okna, a przy tym dalej wykorzystują bezinwazyjny montaż. Dzięki temu, że większość dostępnych modeli osadzona jest w tzw. kasecie płaskiej, możliwe jest dopasowanie produktu do większości okien.

Zalety obu opcji

W praktyce okazuje się, że obie opcje, czyli zarówno rolety kasecie, jak i rolety wolnowiszące, mają swoje zalety i są godne polecenia. Jest tak przede wszystkim dlatego, że wszystkie produkty dostępne na naszej stronie www wyróżniają się doskonałą jakością, dzięki czemu spełniają swoją rolę przez długi czas. Jakie są kolejne ich plusy? Przede wszystkim nasze rolety zadowoloną wszystkich, którym zależy na estetycznych i modnych propozycjach. Szeroka gama dostępnych wzorów i kolorów sprawia, że możemy z łatwością dobrać ich wygląd do naszych upodobań i użytej już w pomieszczeniu kolorystyki. Oczywiście obie opcje spełniają też swoją główną rolę: chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem i zbyt dużą ilością światła, a także przed niechcianymi spojrzeniami osób z zewnątrz. W zależności od lokalizacji okna oraz - ponownie - od naszych preferencji możemy dobrać bardziej lub mniej zaciemniający materiał. Zarówno rolety wolnowiszące, jak i rolety w kasecie są także bardzo łatwe w montażu - pozwalają uzyskać świetny efekt w niedługim czasie i to bez użycia dodatkowych narzędzi, wywiercania otworów w ścianach, czy naruszenia ramy okna. 

Jaką opcję wybrać?

Jak widzimy, obie opcje mają swoje mocne strony, dzięki którym świetnie sprawdzą się w naszym domu. Jednak które rozwiązanie warto ostatecznie wybrać? Odpowiedź jest zależna przede wszystkim od naszych oczekiwań. Czy potrzebujemy mocnego zaciemnienia? Czy chcemy, by roleta była prawie niewidoczne i ściśle przylegała do okna? Jaki mamy budżet? Czy zależy nam na maksymalnie szybkim montażu? Warto pamiętać, że aby w pełni skorzystać z okna przy zamontowanej rolecie wolnowiszącej, musimy niekiedy zupełnie ją zwinąć. Należy także uważać na silniejsze podmuchy wiatru, które mogłyby ją uszkodzić. Jednocześnie opcja ta nadaje się doskonale do dużych powierzchni, które wymagają niestandardowego rozwiązania. Nie należy także martwić się ewentualnymi zabrudzeniami, ponieważ wszystkie produkty dostępnej na naszej stronie www zostały wykonane na bazie trwałego, plamoodpornego materiału. Z drugiej strony dzięki rolecie zamontowanej w kasecie, zyskujemy gwarancję szybkiego zwijania i rozwijania, przy minimalnej możliwości uszkodzenia. Plastikowa kaseta stanowi też pewne zabezpieczenie przed zabrudzeniami i kurzem, dzięki czemu jest doskonałą opcją dla alergików. Możliwość zupełnego schowania materiałowej powierzchni, umożliwia także dokładniejsze czyszczenie okna. Dzięki zastosowaniu bardziej skomplikowanego systemu możliwe jest też zachowanie odpowiedniego napięcia materiału, a to z kolei uwypukla kolor i wzór naszej rolety. 

Rolety - nasza oferta

Jako specjaliści z dużym doświadczeniem, wiemy, że odpowiednio dobrane rolety stanowią jednocześnie ozdobę i nieocenioną pomoc. Dlatego dla naszych klientów przygotowaliśmy zarówno modele wolnostojące, jak i modele zamontowane w trwałej kasecie. Wszystkie nasze propozycje zostały odpowiednio przetestowane, dzięki czemu są wygodne w użytkowaniu. Z kolei ich nowoczesny wygląd sprawdzi się niezależnie od stylistyki, jaką obraliśmy. Rolety naszej firmy cenione są także za wielofunkcyjność, maksymalny komfort i niską cenę. Dołącz do grona zadowolonych klientów i już dziś sprawdź naszą ofertę.  

Komentarze do wpisu (1)

12 grudnia 2023

1996 Mar 1; 24 5 962 9 side effects of viagra on older males I started weekly treatments

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl