Rozwiązanie na każdą porę dnia. Kilka słów o roletach dzień-noc 0
Rozwiązanie na każdą porę dnia. Kilka słów o roletach dzień-noc

 

Zakładanie rolet na oknach to jeden z najlepszych sposobów na to, aby zapewnić sobie prywatność i uchronić się przed nadmiarem światła słonecznego. Dzięki tym obiektom do wnętrza domu czy mieszkania nie zajrzy nikt niepożądany, a promienie słońca nie będą oślepiać mieszkańców. Z tego względu zdecydowanie warto zamontować rolety w swoim domu lub mieszkaniu. Wybierając te elementy, można jednak napotkać pewien problem związany z tym, że na rynku dostępnych jest wiele modeli i rozwiązań. Które z nich wybrać? To zależy od konkretnych potrzeb i konkretnego przypadku. Niewątpliwie warto jest jednak rozważyć zainstalowanie tak zwanych rolet dzień-noc.

Przykładowe zalety rolet dzień-noc

Dlaczego rolety dzień-noc są takie dobre? Wskazuje to już sama ich nazwa. Sprawdzają się one o każdej porze doby. W związku z tym najlepiej jest je montować w pomieszczeniach, z których korzysta się zarówno od zmierzchu do poranku, jak i od świtu do zmroku. Nie da się ukryć, że pory te wymagają czegoś zupełnie różnego. Nocą rolety mają za zadanie całkowicie zasłaniać okna i nie dopuszczać do środka światła księżyca, żeby umożliwić spokojny i niezmącony sen. Szczególnie przydatne są one w miesiącach letnich z uwagi na to, że zaczyna się wówczas wcześnie robić jasno – wcześniej niż zazwyczaj kończy się sen. W ciągu dnia rolety mają być natomiast mniej szczelne. Ich zadaniem zazwyczaj nie jest całkowite zakrycie światła, lecz jedynie częściowe zasłonienie okien – takie, które jest w stanie zapewnić odpowiedni poziom oświetlenia.

Rolety dzień-noc nadają się świetnie na każdą porę dnia, ponieważ umożliwiają regulację poziomu oświetlenia. Spowodowane jest to szczególną budową tego typu rolet. Wykonuje się je z dwóch rodzajów materiałów, spośród których jeden jest grubszy, a drugi cieńszy. A poza tym owe dwa rodzaje materiałów ułożone są nie w jedną warstwę, jak w klasycznych roletach, lecz w dwie warstwy. Wszystko to powoduje, że znacząco zwiększają się możliwości regulowania rolet i dostosowania ich ułożenia do pożądanego poziomu oświetlenia.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl